i ogladaniu...
Blog > Komentarze do wpisu

Santa Montefiore "Ostatnia podróż "Valentiny".

 

Jak dla mnie książka o oddziaływaniu pozorów. Pewnie już nie raz pisałam, że to jedna z moich ulubionych autorek? Jak zwykle sie nie zawiodłam. Jak dla mnie autorka świetnie potrafii oddac atmosferę tajemnicy. I  cudownie zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni. Tym razem akcja dzieje sie w Londynie na początku lat 70tych ubieglego wieku. Mloda kobieta Alba próbuje dowiedziec sie czegoś o swojej matce, wie tylko, ze byla Włoszka, miała na imię Valentina i zgineła pod koniec drugiej wojny światowej. Ojciec ożenił sie ponownie z kobieta zupełnie odmienna. Jednak Alba chce dowiedzieć sie prawdy o matce i o okolicznościach jej śmierci. Pomaga jej w tym przyjaciółka- pisarka Viv, oraz Fitz, który jako przyjaciel próbuje odnaleźć trudną drogę do serca Alby. Alba wyrusza do Włoch w poszukiwaniu prawdy- tę podróż musi jednak odbyc sama. Jest to jednocześnie dla niej podróż w głąb siebie.

Drugą opowieścią są wspomnienia ojca Alby dotyczące jego poznania z Valentina i tajemniczych okoliczności jej śmierci. Tym razem przenosimy sie do Włoch u końca wojny.

Obie kobiety łaczy to, że sa wyjątkowo piękne. Jednak ta uroda potrafii zmylic. Ale także charakter nie jest do końca przesądzony- zawsze można zdobyc sie na zmiane swojego wizerunku, nie tylko zewnętrznego.

Chyba nie musze pisać, że ksiązka bardzo mi sie podobała? ;)

czwartek, 21 stycznia 2016, karto_flana

Polecane wpisy

Co czytać? Spis moli Lubię czytać

I am Elizabeth Bennet!

Take the Jane Austen Character Quiz here!